UPS 3KVA120V C/BAT E KIT TRILHO UPS 3KVA120V C/BAT E KIT TRILHO (GXT4-3000RT120B)
SKU: GXT4-3000RT120B Categoria:
Descrição
PN: GXT4-3000RT120B
General Information
Product Name Liebert GXT4 3000VA/2700W; 120VAC Rack/Tower UPS with 2U Rackmount Form Factor
Manufacturer Part Number GXT4-3000RT120
Product Series GXT4
Product Model GXT
Product Type Dual Conversion Online UPS
Battery Information
Backup / Run Time (Full Load) 3 Minute
Power Description
Load Capacity 3000 VA/2700 W
Output Voltage 110 V AC
115 V AC
120 V AC
Physical Characteristics
Height 3.4"
Width 16.9"
Depth 23.7"
Rack Height 2U
Form Factor Rack/Tower
Warranty
Limited Warranty 2 Year
Miscellaneous
Energy Star Yes
Other Information
Phase Single Phase
Product Family GXT4
Load Capacity (VA) 3000 VA
Load Capacity (Watt) 2700 W